Od dawna jestem już osobą dorosłą, ale nadal zdarza mi się czytać książki dla młodzieży. Muszę przyznać, że czasem po prostu można znaleźć coś dla siebie, często zawierane są w nich prawdy uniwersalne, które każdy będzie mógł odnieść dla siebie. W ostatnim czasie całkiem przypadkiem, trafiłam na powieść Tania Ksiazka: Najgłośniej krzyczy serce autorstwa Martyny Senator. Miałam pewne obawy, sięgając po tę książkę, bo w ogóle nie wiedziałam czego się spodziewać, wcześniej nie miałam też styczności z twórczością tej autorki. Moje obawy okazały się bezpodstawne, a Martyna Senator pozytywnie zaskoczyła. Książka naprawdę mnie wciągnęła, przeczytałam ją w jeden wieczór, bo tak bardzo byłam ciekawa zakończenia, które nie zawiodło.

Czy dzisiaj wszystko trzeba hejtować?

Główni bohaterowie książki to Nina i Kacper. Nastolatkowie, którzy na pozór prowadzą zwyczajne życie, z którego są zadowoleni. Nina jest wrażliwą osobą, której największą pasją jest taniec. Kacper natomiast to zwyczajny chłopak, wcześniej uwielbiany przez kolegów. Oboje tych młodych ludzi łączy jedna kwestia. Pewnego dnia ich życie zmienia się w koszmar. Powodem takiej sytuacji jest nękanie, nieuzasadniony gniew, przemoc w szkole i wszechobecny hejt. Czy młodzi ludzie poradzą sobie z problemami? Czy ich życie wyjdzie na prostą? Czy te sytuacje wpłyną na nich destrukcyjnie? Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po tę przejmującą książkę i wyrobienia sobie własnej opinii.

Czy ten świat oszalał?

Martyna Senator daje nam przejmującą powieść, która jest bardzo emocjonalna i nierzadko wywołuje na twarzy smutek, a może i łzę. Jest to książka z niezwykle aktualnym przesłaniem dla dzisiejszych nastolatków, ale i dla osób dorosłych. Pokazuje bowiem problemy, z jakimi przyszło się borykać młodym ludziom dzisiaj. Obecnie każdy jest oceniany, każdy wie o każdym niemal wszystko, ludzie krytykują każdy ruch i naprawdę ciężko jest się odnaleźć w takich sytuacjach. Autorka pokazuje, czym grozi i jakie niesie skutki takie postępowanie. 

Powieść napisana jest spójnie i logicznie. Fabuła wciąga, a akcja toczy się nieśpiesznie, ale nie jest nudna. Książka jest trudna, wiele w niej przejmujących wątków, ale na szczęście zakończenie niesie nadzieję. Bohaterowie wykreowani są naprawdę pieczołowicie, z dbałością o każdy szczegół. Postaci to osoby z krwi i kości, takie zwyczajne nastolatki, jakie można spotkać wszędzie, co pozwala czytelnikom utożsamić się z nimi. Zachęcam każdego do przeczytania tej książki, bo naprawdę warto. 

Książka od autora freepik - pl.freepik.com