Najgłośniej krzyczy serce” autorstwa polskiej pisarki Martyny Senator znanej z takich pozycji jak “Ósmy kolor tęczy” czy cyklu “Z miłości”, to powieść dedykowana przede wszystkim młodym czytelnikom. Opowiada o życiu bohaterów, którzy doświadczają w swoim życiu szkolnym nękania, wytykania i hejtu. Choć nie jest to łatwa lektura, warto po nią sięgnąć zwłaszcza, jeśli ten problem nigdy osobiście nas nie dotyczył. Dzięki talentowi autorki czytelnicy mogą poczuć to samo, co bohaterowie i lepiej zrozumieć, jak ranić mogą złośliwe uwagi czy komentarze.

Dlaczego pozwalamy na prześladowanie niektórych osób?

Martyna Senator w swojej książce pod tytułem “Najgłośniej krzyczy serce” pokazuje życie zwykłych nastolatków w polskiej szkole. Główna bohaterka Nina to dziewczyna o dużej wrażliwości i artystycznej duszy. Ma w swoim życiu pasję, której poświęca każdą wolną od zadań domowych chwilę. Jest nią taniec. Choć to trudna dyscyplina wymagająca wielogodzinnych ćwiczeń i wytrwałości, to Nina z radością się im oddaje. Mimo że wysportowane i ładne dziewczyny, które posiadają interesujące pasje, zazwyczaj nie doświadczają wielu problemów w szkole, to jednak coś sprawia, że jednego dnia idealne życie Niny zmienia się w prawdziwy koszmar.

Drugim z głównych bohaterów książki “Najgłośniej krzyczy serce” jest Kacper. Nie należy do najpopularniejszych chłopaków w szkole. Nie gra w drużynie piłki nożnej ani nie cieszy się większym powodzeniem u płci przeciwnej. Najczęściej stara się być niezauważalny i zgubić się w tłumie anonimowych twarzy na korytarzu. Za wszelką cenę nie chce znaleźć się w centrum zainteresowania, bo to zbytnio niebezpieczne. Był czas, że było zupełnie inaczej. Wtedy nie musiał się ukrywać i martwić, z której strony nadejdzie kolejny złośliwy komentarz pod jego adresem. W wieku kilkunastu lat każdy przytyk odczuwa się jak cios. Niewielki mikrokosmos szkolny wydaje się całym światem, a opinia kolegów ważniejsza niż czyjakolwiek inna.

Bohaterowie tacy jak my

Martynie Senator udało się stworzyć książkę, która na przykładzie dwójki bohaterów opowiada historię wielu dzisiejszych nastolatków. Nękanie, hejt, poniżanie czy nawet przemoc spotykają wiele młodych ludzi. Takie doświadczenia mogą nawet złamać delikatną psychikę, która nie wie jak radzić sobie z niezawinioną nienawiścią. Niezwykle silna w wieku dojrzewania potrzeba przynależności zmusza nas do szukania akceptacji w gronie rówieśników.

Książka od autora freepik - pl.freepik.com